Ratuje żywe niemowlę z rozbitego samolotu. Leżał na piersi matki "zamrugała, potem się rozpłakała"

  • 28.12.2019, 14:24
  • Żródło: MSW Kazachstan
Ratuje żywe niemowlę z rozbitego samolotu. Leżał na piersi matki "zamrugała, potem się rozpłakała" MSW Kazachstan
Niemowlę zostało uratowane z rozbitego samolotu linii Bek Air. Do wypadku doszło wczoraj rano (piątek 27-12-2019), chwilę po starcie.

Oto co powiedział funkcjonariusz policji Zhaksylyk Sultanov, który uratował dziecko na miejscu wypadku lotniczego pod Ałmaty w Kazachstanie:

Po pierwsze, moi towarzysze i ja wyciągnęliśmy ludzi bez oznak życia. Jak widzieliście, byli policjanci, ratownicy, pracownicy medyczni. Obeszliśmy samolot i poszliśmy na stronę prywatnego domu. Była kobieta ze złamaniem otwartej nogi. Nie płakała. Prawdopodobnie nie płakała. Prawdopodobnie ponieważ była w szoku. Miała chłopca na piersi, trzymała go lewą ręką, prawa ręka została zraniona. Po kazachsku powiedziałem jej, że wezmę dziecko i przekażę je karetce. Zamrugała, wyrażając zgodę, a potem kobieta się rozpłakała.

Policjant zauważył, że trzeba szybko działać. „Podałam dziecko karetce. To był chłopiec. Nie wiem, ile ma lat, ale głos jest zupełnie cichy. Mam roczną córkę. To dziecko jest jeszcze młodsze” - dodał policjant.

W szeregach policji Zhaksylyk Sultanov pracuje od 2006 roku i po raz pierwszy ma do czynienia z taką sytuacją.

 

Źródło: MSW Kazachstan

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe