Wprowadzili zajęcia z jogi do szkoły podstawowej w Kluczach, małopolskie

  • 28.12.2019, 09:04 (aktualizacja 28.12.2019, 10:04)
  • Żródło: Gmina Klucze/ Szkoła w Kluczach
Wprowadzili zajęcia z jogi do szkoły podstawowej w Kluczach, małopolskie Gmina Klucze/ Szkoła Podstawowa w Kluczach
Zajęcia można nazwać pilotażowymi na skalę całej Polski. Projekt trwał od września do listopada.

Z innowacyjnego pomysłu na zajęcia skorzystała Szkoła Podstawowa w Kluczach w województwie małopolskim. Zajęcia objęły klasy 4-6.

Grupa Ekvilibro w ramach Inicjatywy DL Ośrodka Działaj Lokalnie w Kluczach, prowadzonego przez Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze, realizowała od września do listopada projekt pn. „Joga i medytacje w szkole jako sposób na koncentrację i twórczą energię”.  

To innowacyjny pomysł na zajęcia dla dzieci uczących się w Szkole Podstawowej w Kluczach. Oferta zajęć jogi, medytacji, treningu uważności (mindfulness) połączone z tradycyjnymi formami terapii psychopedagogicznej stanowi szczególne wsparcie dla dzieci. Kreatywne podejście do zajęć, łączące naukę techniki pracy z ciałem z prawidłowym, spokojnym oddychaniem angażującym świadomie umysł, ułatwia utrzymanie prawidłowej postawy oraz radzenie sobie ze stresem i emocjami,  wyzwaniami szkolnymi i życiowymi. Krótkie medytacje i trening uważności to sposób na zwiększenie  koncentracji i skupienia na ważnych rzeczach.

Zajęcia prowadzone były przez psycho-pedagoga, terapeutkę, nauczycielkę jogi w nurcie Vinyasa Krama Joga oraz instruktorkę medytacji „Otwartej Drogi”, polonistkę, pisarkę, poetkę, autorkę wielu publikacji na temat jogi Marzenę Ikrzyńską.

Bardzo ciekawym punktem realizacji tego projektu był koncert gongów i mis tybetańskich, który pozwolił doświadczyć nowych, pozytywnych emocji poprzez terapię dźwiękiem i wibracjami. Taki seans wycisza umysł, łagodzi napięcia nerwowe, zwiększa świadomość siebie – przekonują realizatorzy projektu.

Jak mówi mama jednego z małych uczestników:

Projekt się skończył, ale dzieci czekają już na jego kontynuację. Istnieje szansa, że zajęcia powrócą.

Tego życzymy dzieciom. Gratulujemy kadrze nauczycielskiej na czele z dyrektor Martą Dziurą i wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania projektu.

Źródło: Gmina Klucze/ Szkoła w Kluczach

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe