Maraton Zumby nad brzegiem Bałtyku. Dołączali wszyscy (wideo)

  • 16.08.2020, 20:52 (aktualizacja 20.08.2020, 12:28)
  • Wojciech Wieczorek
Maraton Zumby nad brzegiem Bałtyku. Dołączali wszyscy (wideo) Gdański Ośrodek Sportu
Zabawa "Rusza mnie zumba" miała miejsce w sobotę (15.08) na plaży w Gdańsku Brzeźno. Na scenie pojawili się czołowi instruktorzy zumby z Polski. Pod sceną zaś w specjalnie wydzielonej barierkami strefie bawili się stali uczestnicy jak i przypadkowi plażowicze. Strefa zabawy mieściła do 250 osób. Chętnych było wiele więcej, ale ograniczenie uczestników było podyktowane względami bezpieczeństwa. Była to ósma edycja imprezy.

Zumba opanowała już cały świat. Jest to połączeniem tańca latynoskiego z elementami fitness. Podczas takich imprez ani kondycja, ani wiek ani poziom znajomości tańca nie miał tu większego znaczenia. Liczy się wspólna zabawa, śmiech i zastrzyk pozytywnej energii. 

Do Gdańska zjechali się instruktorzy z całego kraju. Dzielili się z uczestnikami doświadczeniem i wskazówkami. Swoje umiejętności prezentowali także na scenie w formie występów artystycznych.

Z nieba lał się żar, a z głośników płynęła energetyczna muzyka. Zabawa przenosiła się też ze strefy tańca na całą plażę. Niektórzy starali się powtarzać skoczne układy przy swoich kocach plażowych, inni zwyczajnie podrygiwali poruszeni hitami puszczanymi z głośników.

Wydarzenie było bezpłatne, aby każdy chętny mógł wziąć w nim udział. Celem przyświecającym akcji Rusza mnie Zumba jest integracja międzypokoleniowa i promowanie aktywnego stylu życia.

 

Wojciech Wieczorek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe