Dakar: etapowe zwycięstwo Rafała Sonika, Polak zdominował dzień

  • 16.01.2020, 18:32 (aktualizacja 17.01.2020, 14:02)
  • Michał Wieczorek
Dakar: etapowe zwycięstwo Rafała Sonika, Polak zdominował dzień wikipedia.org
Rafał Sonik zupełnie zdominował 11. etap Rajdu Dakar i zanotował swoje pierwsze zwycięstwo na trasach w Arabii Saudyjskiej. Polak najpierw jechał w ścisłej czołówce, a od połowy do końca odcinka specjalnego był na pierwszej pozycji. Sonik na mecie pojawił się o 3 minuty i 16 sekund przed liderem klasyfikacji generalnej, Ignacio Casale.

W czwartek uczestnicy Dakaru mieli do pokonania liczącą 744 km trasę z Shubaytah do Haradu, w tym 379 km odcinka specjalnego. Sonik wystartował z trzeciej lokaty, lecz szybko wyprzedził Kamila Wiśniewskiego, który po środowym triumfie miał przywilej ruszania jako pierwszy. Na 58 kilometrze Sonik tracił do Casale prawie 4 minuty, zaś na następnym pomiarze był już tylko 18 s za Chilijczykiem. Od połowy trasy jechał już jako pierwszy i tylko powiększał przewagę.

Ostatnie dni są dobre dla polskich quadowców. W środę wygrał wspomniany Wiśniewski, który jednak zaliczył dziś gorszy start i szybko spadł w okolice dziesiątego miejsca. Lepszy wynik uzyskał w czwartek Arkadiusz Lindner, który był piąty.

 

Michał Wieczorek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe