Moje wielkie sielskie wesele

  • 28.04.2018, 11:10 (aktualizacja 17.10.2019, 13:41)
Moje wielkie sielskie wesele https://www.clockbarn-weddings.co.uk/
Wielu nowożeńców jest dziś znudzonych znaną z domów weselnych oprawą przyjęcia ślubnego. Dekoracja z dominującą bielą, złotymi i błyszczącymi dodatkami, bukiety w wysokich, smukłych wazonach, na stołach podobne przystawki i napoje. A przecież ma to być dzień wyjątkowy, niezapomniany dla pary młodej i gości. Warto więc postawić na indywidualizm i oryginalność. Dziś proponujemy eko wesele utrzymane w stylu rustykalnym, czyli w bliskości z naturą. Zobacz, jak zorganizować takie przyjęcie, i o czym należy pamiętać.

Moda na wszystko, co eko niezmiennie obowiązuje w wielu sferach życia. Ostatnio widać ją również w trendach ślubnych. Przyjęcia w plenerze albo w prawdziwej wiejskiej stodole, lokalne przysmaki na stołach, napoje podawane w słoikach, bieżniki z juty, drewniane dekoracje i dookolna zieleń roślin – to charakterystyczne elementy rustykalnego przyjęcia. Takie wesele ma być manifestacją swobody i bliskości z naturą, a przy jego planowaniu potrzebne będą nieskończone pokłady kreatywności i sporo zaangażowania. Dzięki temu jednak, można zaoszczędzić nieco funduszy, wywierając niezatarte wrażenie na gościach.

Prosta elegancja

Ponoć najważniejsze na weselu jest jedzenie. Komponując menu na rustykalne przyjęcia warto sięgnąć do regionalnych potraw i lokalnych dobrodziejstw natury. Kaczka pieczona z jabłkami, warzywna zupa, na stołach z przekąskami swojskie wędliny i owoce z okolicznych sadów, a zamiast tuczących ciast przekładanych tłustymi masami – tarty i ciasteczka owsiane z bakaliami – takie zestawienie na pewno zachwyci gości i da im dość energii, by przetańczyć całą noc. Ciekawym pomysłem jest również prezent złożony z słoiczka miodu od wiejskich pszczelarzy albo świecy woskowej, ozdobionych jutą i sznurkiem. Taki niecodzienny podarek wywoła uśmiech na twarzach i na długo zostanie w pamięci.

Drewno kocha zieleń

Na żadnym weselu nie może zabraknąć kwiatowych kompozycji. Na eko przyjęciu jest to wręcz obowiązkowy element dekoracji. Przygotowując bukiety warto sięgnąć do ogródka, miast do kwiaciarni. Jest w nich przecież prawdziwe bogactwo dalii, astrów, bzów, chryzantem czy kwitnących jabłoni. Zieleń kwiatów połączona z drewnianymi dodatkami, jak choćby podkładki pod talerzy, patery na ciasta i sztućce, stworzony efektowną kompozycję. Jej nieodzownym elementem powinna być także juta, np. rozciągnięta jako bieżnik na stole albo w postaci worków na prezenty. Niebanalnie będzie też wyglądała bawełna w prostym wazonie – doda delikatności i ociepli wygląd sali. Jeśli zaś chcesz przysłużyć się naturze, podaruj wychodzącym gościom małe drzewko w doniczce. Odpowiednio zapakowane może nawet stanowić dodatkowy element dekoracji.

Zdjęcia (5)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe