Zupełnie za darmo! W Warszawie możesz wybrać się na rejs po Wiśle statkiem, katamaranem, drewnianym szkutnikiem.

  • 22.08.2020, 22:52 (aktualizacja 22.08.2020, 23:11)
  • Wojciech Wieczorek
Zupełnie za darmo! W Warszawie możesz wybrać się na rejs po Wiśle  statkiem, katamaranem, drewnianym szkutnikiem. Wikipedia
Wycieczki organizowane będą codziennie. Do końca wakacji w tygodniu o godz. 13.00. Natomiast od września o godz. 17.00. W weekendy jednostki startują o godz. 11.00 i 13.00 aż do końca września.

- Do wyboru jest pełna gama jednostek stołecznej żeglugi. Od tradycyjnych, drewnianych - takich jak pychówka, bat, byk, galar czy szkuta - po nowoczesne katamarany i statki, których coraz więcej widać na rzece w Warszawie. Rejs to nie tylko okazja do odkrycia lokalnej floty, ale też szansa do poszerzenia wiedzy o samej rzece– zachęca stołeczny ratusz.

Aby zostać uczestnikiem rejsu należy wcześniej się zapisać. Można to zrobić na adres mailowy [email protected] oraz telefonicznie pod nr 668 099 787.
Zbiórki odbywają się w Porcie Czerniakowskim oraz z bulwaru Grzymały-Siedleckiego z Barki Wisława – wskazane miejsca zostaną oznaczone flagami Dzielnicy Wisła.

Kolejną atrakcję stanowi „Szlak aktywnego wypoczynku”
Płynąc po Wiśle uczestnicy odkryją wiele alternatywnych miejsc , w których można spędzić wolny czas. Trasa będzie wiodła przez pętlę z Portu Czerniakowskiego i centralny odcinek Wisły, powracając w miejsce startu. Uczestnicy zobaczą podczas niej punkty do uprawiania sportów, takich jak skimboard, kajak polo, żeglarstwo, wioślarstwo, sporty motorowodne, SUP oraz lokalizacje do grania w siatkówkę plażową, siłownie plenerowe, park linowy, sieć tras rowerowych. Wyprawy te będą dostępne 24, 25, 26, 28 i 31 sierpnia. Każdego dnia      od godz. 12.45 do 20.00 (dodatkowo jeden rejs 24 sierpnia od 11.30).
Rezerwacji należy dokonać na stronie Fundacji Wisła Warszawie.

Jest również coś dla fanów kajaków. 
Do wyboru trzy trasy wycieczek: Port Czerniakowski - plaża Białołęka, plaża Saska - plaża Białołęka, plaża Białołęka – Modlin.
Kajakiem mogą pływać dorośli i dzieci pod opieką pełnoletnich osób. Codziennie, a od września do końca października w każdy weekend.

Rezerwacje oraz wszelkie szczegóły znajdują się na stronie kajakwstolicy.pl.

 

źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Wojciech Wieczorek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe