Plenerowe malowanie kamieni zintegrowało pokolenia i wywołało lawinę uśmiechów

  • 21.08.2020, 10:41 (aktualizacja 21.08.2020, 10:59)
  • Wojciech Wieczorek
Plenerowe malowanie kamieni zintegrowało pokolenia i wywołało lawinę uśmiechów Agnieszka Konowaluk-Wrotniak
W środę 19.08.2020 na plaży Sikorach odbyła się bardzo kolorowa impreza „spontaniczne malowanie kamyków”. Jest to wydarzenie organizowane cyklicznie przez Panią Agnieszkę Konowaluk-Wrotniak. W tym roku wspartą przez Czaplinecki Ośrodek Kultury i Panią Annę Bogdziewicz.

Słoneczny dzień, plener i artystyczny potencjał wydarzenia przyciągnął dużą ilość osób. Do zabawy włączyli się mieszkańcy Czaplinka , Sikor oraz przypadkowi turyści. Oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, higieny i odpowiednich odległości.
 Działo się dużo, kolorowo i ekspresyjnie. Malowały dzieci, ale gdy pędzle trafiły do rąk dorosłych i oni szybko dali się porwać w artystyczny wir wydarzeń. W efekcie farbami pokrywano kamyki za pomocą tradycyjnych narzędzi, ale i dłońmi, co zdawało się być dodatkową atrakcją. 

„Bardzo często słyszę, szczególnie od dorosłych słowa- ja nie potrafię, ja jestem antytalentem. Za każdym razem powtarzam- spróbuj. W każdym z nas drzemie dziecko. A każde dziecko potrafi stworzyć coś wyjątkowego. To prawie zawsze działa i często ludzie siadają obok i zaczynają malować. Zaczynają robić to po raz pierwszy od dzieciństwa i odkrywają jak niewiele potrzeba by poczuć się jak kiedyś. Radośnie i beztrosko”. – relacjonuje Pani Agnieszka.

Zamysłem tworzenia tego typu warsztatów jest wsparcie ludzi w różnym wieku w otworzeniu się na własną twórczość. Ponadto wspólna zabawa kolorem tworzy atmosferę do integracji międzypokoleniowej oraz lokalnej. W luźnej atmosferze ludzie łatwiej nawiązują nowe znajomości. 


Część ze stworzonych dzieł została oznaczona hasztagiem #kamyczki i kodem pocztowym Czaplinka. Zostały wysłane w świat, można je odszukać poprzez Facebook na grupie #kamyczki, kod pocztowy 78-550. 

Z części utworzono wystawę plenerową na plaży w Sikorach, gdzie zapraszamy chętnych do jej podziwiania i inspiracji. 

 

Wojciech Wieczorek

Zdjęcia (4)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe