Największy na świecie zakres wokalny odkryty u młodego artysty z Kazachstanu

  • 18.08.2020, 10:54 (aktualizacja 20.08.2020, 12:42)
  • Wojciech Wieczorek
Największy na świecie zakres wokalny odkryty u młodego artysty z Kazachstanu pikist
Dimash Kudaibergen ( Дінмұхаммед Қанатұлы Құдайберген ) przez wielu w branży muzycznej okrzyknięty został mianem najlepszego wokalisty na świecie.

Na czym polega fenomen młodego artysty z Kazachstanu? W sposób niezwykle efektowny, w jednym utworze, prezentuje niespotykanie szeroki dla ludzkich możliwości zakres wokalny, obejmujący 6 oktaw i 1 nutę. Dla porównania – typowy głos zawiera około 1,5 do 3 oktawy.

Najniższą notowaną nutą Dimasha jest F2, a najwyższą notowaną nutą jest D8. Czyli podczas występu dociera on od dolnych nut rejestru barytonowego, aż do najwyższych nut sopranowych. Ponadto przeskakując z nich w sposób bardzo szybki i elastyczny. Co stanowi kolejną, trudną do wyjaśnienia, zagadkę dla nauczycieli śpiewu.

Na tym jednak nie koniec - Dimash dociera również do rejestru gwizdków. Czym jeszcze bardziej intryguje i szokuje specjalistów.

Młody piosenkarz zdecydował się na karierę w muzyce współczesnej, ale w sposób zjawiskowy łączy w niej elementy klasycznej opery oraz tradycyjnej muzyki kazachstańskiej.

Dimash znany jest ze śpiewania na żywo w wielu językach. Dotychczas wykonał utwory w języku kazachskim, rosyjskim, angielskim, mandaryńskim, francuskim, tureckim, ukraińskim, serbskim i włoskim. Jednak zawsze podkreśla, że jako piosenkarz chce zaprezentować światu Kazachstan.

Młody talent wywołał znaczne poruszenie w angielskich oraz amerykańskich mediach społecznościowych. W sieci obejrzeć można nagrania wielu opinii oraz rekcji na żywo po wystąpieniu piosenkarza, wydanych przez nauczycieli śpiewu i osoby pracujące w branży muzycznej.

 

 

Wojciech Wieczorek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe